Co zrobić gdy samochód zepsuje się na środku drogi?

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Awaria na drodze może spotkać każdego, niezależnie od wieku kierowcy, klasy pojazdu oraz rodzaju silnika jakim porusza się na drodze – jak się zachować aby nie zwiększać sobie stresu i dodatkowych problemów? Co sprawdzić na początek aby samodzielnie poradzić sobie w problematycznej sytuacji? Jak zapewnić bezpieczeństwo innym uczestnikom ruchu? Jak skutecznie wezwać pomoc? Nigdy nie ma pewności czy taki problem nas dotknie bo nie da się przed nim zabezpieczyć w 100 procentach – ale można się dobrze przygotować.

awaria samochodu na drodze łódź

Po pierwsze bezpieczeństwo twoje i innych pojazdów na drodze

Pamiętaj aby w przypadku nagłego unieruchomienia twojego pojazdu, zacząć od chłodnej kalkulacji najlepszego wyjścia z sytuacji – pierwszym o co musisz zadbać to zapewnienie BEZPIECZEŃSTWA sobie, pasażerom oraz innym uczestnikom ruchu drogowego. Zepsuty samochód na środku drogi czy autostrady musi być widoczny – włącz światła awaryjne i postaraj się go uruchomić aby móc opuścić pas ruchu. Nikt nie może opuszczać pojazdu w przypadkowy sposób! Jeżeli wiesz już, że samochód nie zamierza dalej jechać musisz go przenieść na pobocze lub awaryjny pas autostrady.

Zanim jednak ktokolwiek opuści pojazd musisz sprawdzić w lusterkach czy jest to możliwe, najlepiej przed wyjściem na drogę ubrać na siebie kamizelkę odblaskową. Światła awaryjne w pojeździe muszą być cały czas włączone sygnalizując problem innym kierowcą aby wcześnie i skutecznie mogli reagować na wyjątkową sytuację.

Sprawdź możliwe przyczyny zatrzymania pojazdu

Gdy auto masz zabezpieczone na poboczu, możesz poszukać możliwej przyczyny awarii – oszczędzisz sobie czasu jeżeli uda Ci się uruchomić pojazd samodzielnie. Być może przyczyną problemu jest jakaś drobnostka, niesprawny bezpiecznik, brak paliwa lub brudny filtr powietrza.

Nie dasz rady się ruszyć? Wezwij fachową pomoc!

Jeżeli posiadasz w ramach wykupionej polisy ubezpieczenia, usługę assistance zadzwoń aby uzyskać pomoc. Jeżeli nie możesz skorzystać z fachowej pomocy drogowej – nasza auto laweta oferuje pomoc w naprawie usterki na drodze lub holowaniem pojazdu do najbliższego warsztatu lub we wskazane miejsce na terenie miasta Łodzi, okolic i autorstrad A1, A2 i drogi ekspresowej S8.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *